6 Nisan 2016 Çarşamba

Spor ayakkabı dosyası

Tam spor ayakkabı havasındayız.
Yağmur çamur yok ama hava açık ayakkabı giyemeyecek kadar da soğuk. Artık her türlü giysi ile kombinlenebildiği ve garip karşılanmadığı için en rahatı bir çift sneaker geçirmek ayağa.
Geçen seneden beridir bir "beyaz ayakkabı" trendidir gidiyor.  Adidas'ın Superstar'ı ve Stan Smith modeli bu trendin elebaşları.


adidas Stan Smith
adidas Superstar
New Balance spor giyimde çok tercih edilse de bazıları bu ayakkabıları kaba buluyor. Geçen seneden beri düşüşte gibi geliyor bana ama yine de hala populer.
NBWL574EXA

Nike airmaxlerde bu sene Hurricane modeli benim daha çok hoşuma gidiyor. Nike.com dan artık siperiş verilebildiğini ve Nike ID ile kişiselleştirme hizmetinin de hayatımıza girdiğini ekleyeyim.

Nike AirMax Invigor
  Nike Air Huarache
  Skechers'ın rengarenk ve köpük tabanlı ayakkabıları inanılmaz rahat ve hafif üstelik renkleri de çok çarpıcı. Benim bu bahar en çok giydiğim Turuncu sketcherslarım. üstüne taktığım kanatlarla hissiyatımı da yansıtıyorlar, çok hafifler sanki kanatları var;)
  benim tatlışlar:)

  Sanırım Eloş'a da bir Skechers alacağım, hafifliğindne ve renklerinden ötürü...

  CC
  OXOX

5 Nisan 2016 Salı

İlk aliexpress deneyimim ve Ela'nın Elsa tutkusu!

Merhaba,

Bu sıra 3-5 yaş arasındaki her kız çocuğunun takıntısı Karlar Ülkesi'nin Elsa'sı... "Aldırmaaa aldırrrmaaa..." diye evde dolanan bir deli de bizim Ela dolayısıyla. Kuzenlerinin doğumgünü kostümleri, okul arkadaşlarının elbiseleri derken bizimki de tutturdu Elsa elbisesi diye.
Piyasada Armağan Oyuncak, D&R gibi birkaç yerde görmüştüm ama Disney markalı bu ürünler 150TL civarındaydı. Babamız Dubai'den baktı, orada da Disney ürünleri aynı fiyatlarla; o nedenle tavsiyelerle aliexpress aplikasyonunu indirdim ve yaklaşık 3 hafta önce 2 elbise satın aldım.
Elbiselerde biri dün geldi, Ela aşırı mutlu. Tam olarak sipariş ettiğim şeyi teslim aldım, gayet memnunum. Üstelik bu yeşil yazlık Elsa elbisesi sadece 10 dolar.
Birkaç kritik konu var alışverişler ilgili:

 • Beden konusunda Çin'den gelen her üründe olduğu gibi 1-2 beden büyük almak lazım. 
 • Kumaş açısında beklentiniz düşük olsun, polyester bir kumaş sonuçta. 
 • Satıcılar içinde seçim yaparken puanı en yüksek ve şimdiye kadar en çok sipariş verilmiş olanları tercih etmek mantıklı.
 • Ben elbiselerden birini 3 haftada teslim aldım, ki bu çok iyi performans. Min 3 hafta max 1,5-2 ay gibi düşünebilirsiniz. Ha 2 ayda gelmeyen de olabiliyormuş; ama bu konuda geri ödeme konusunda sıkıntı olmadığını öğrendim. hatta ürünü gelmeyip geri ödemesi yapılan, ardından üstüne bir de ürünü gelen bile var:)
Tahmin edersiniz dün gece bizim evde Elsa Show vardı:) 
Minikleri mutlu etmek çok güzel...

CC
XOXO